Od dnia 6 marca 2017r. rusza II tura naboru kandydatów do udziału w projekcie „ZAPRASZAMY DO KLASY BIZNES!”.

Zakończenie naboru w dniu 17 marca 2017r. 


 

Mieszkasz w Gminie Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce lub Potęgowo i wydaje ci się, że nie masz tu szans na realizację marzeń o własnym biznesie? Czekasz na okazję, by wyruszyć w świat w poszukiwaniu sukcesu? Zanim podejmiesz taką decyzję, jeszcze raz dobrze się zastanów!

JMM Mariusz Lewandowski w partnerstwie z firmą Pegaz Group Sp. z o.o. oraz Gminą Dębnica Kaszubska realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 ZAPRASZAMY DO KLASY BIZNES!

Od 6 marca do 17 marca 2017 r. prowadzimy wśród pozostających bez pracy mieszkańców gmin Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Potęgowo nabór chętnych, do założenia własnej działalności. Kryteria udziału w projekcie, dokumentacja zgłoszeniowa – do pobrania na stronie projektu www.jmm.net.pl/klasabiznes  .

Dotacje na zakładanie własnej firmy przyznawane będą „w pakiecie”. Po zidentyfikowaniu indywidualnych potrzeb osób ubiegających się o wsparcie, proponowane są kursy i szkolenia przygotowujące do prowadzenia działalności gospodarczej. Na podstawie wniosku, który w dużym stopniu jest po prostu biznes planem, projektom dobrze rokującym przyznawane są bezzwrotne dotacje, za które można zrealizować pierwsze inwestycje. Z reguły wyniosą one do ok. 23 tys. zł. W uzasadnionych przypadkach oferowane jest również tzw. wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności np. w formie pokrycia części kosztów stałych, czy wsparcia specjalistycznego (doradztwa i opieki mentorskiej dla młodych przedsiębiorców).

Skip to content