4 stycznia 2017 r. rusza nabór wniosków


Mieszkasz w Gminie Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce lub Potęgowo i wydaje ci się, że nie masz tu szans na realizację marzeń o własnym biznesie? Czekasz na okazję, by wyruszyć w świat w poszukiwaniu sukcesu? Zanim podejmiesz taką decyzję, jeszcze raz dobrze się zastanów!

JMM Mariusz Lewandowski w partnerstwie z firmą Pegaz Group Sp. z o.o. oraz Gminą Dębnica Kaszubska realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 ZAPRASZAMY DO KLASY BIZNES!

Od 4 stycznia do 18 stycznia 2017 r. prowadzimy wśród pozostających bez pracy mieszkańców gmin Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Potęgowo nabór chętnych, do założenia własnej działalności. Kryteria udziału w projekcie, dokumentacja zgłoszeniowa – do pobrania na stronie projektu www.jmm.net.pl/klasabiznes .

Dotacje na zakładanie własnej firmy przyznawane będą „w pakiecie”. Po zidentyfikowaniu indywidualnych potrzeb osób ubiegających się o wsparcie, proponowane są kursy i szkolenia przygotowujące do prowadzenia działalności gospodarczej. Na podstawie wniosku, który w dużym stopniu jest po prostu biznes planem, projektom dobrze rokującym przyznawane są bezzwrotne dotacje, za które można zrealizować pierwsze inwestycje. Z reguły wyniosą one do ok. 23 tys. zł. W uzasadnionych przypadkach oferowane jest również tzw. wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności np. w formie pokrycia części kosztów stałych, czy wsparcia specjalistycznego (doradztwa i opieki mentorskiej dla młodych przedsiębiorców).

Decydując się na skorzystanie z dotacji na założenie firmy trzeba mieć świadomość, że zaplanowane inwestycje trzeba będzie zrealizować, a firma nie może zostać zamknięta przed upływem wymaganego terminu, który wynosi jeden rok. Gdyby więc pomysł na biznes okazał się niewypałem, zamykając firmę przed upłynięciem wymaganego okresu trzeba będzie zwrócić dotację wraz z odsetkami.

Skip to content