O PROJEKCIE
JMM Mariusz Lewandowski w partnerstwie z firmą Szkutnik Olimpia Komosińska i Gminą Dębnica Kaszubska realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
OD STAŻU DO ANGAŻU

CEL PROJEKTU
Celem głównym projektu zaplanowanym do osiągnięcia do 30.09.2017 r. jest aktywizacja zawodowo-edukacyjna młodych biernych zawodowo osób (w wieku do 29 roku życia) będących mieszkańcami Gminy Dębnica Kaszubska należących do grupy uczestników projektu przez kompleksowe i zindywidualizowane wzmocnienie ich kompetencji zawodowych i społecznych oraz umożliwienie zdobycia doświadczenia zawodowego w ramach programu aktywizacji wypracowanego w oparciu o model mentoringu.
Uczestnicy projektu zostaną objęci usługami doradztwa i poradnictwa zawodowego oraz opieką mentora w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełniania kompetencji i kwalifikacji zawodowych.
Uczestnicy zrealizują również min. 80 godzinny program szkoleń zawodowych lub min. 3 miesięczny program stażu/praktyk zawodowych zgodnie z wynikiem diagnozy luk kompetencyjnych i wypracowanym Indywidualnym Planem Działania.
Projekt zakłada, iż po zakończeniu udziału w projekcie aktywizacji zatrudnienie podejmie:
– min. 17% uczestników niepełnosprawnych
– min. 36% uczestników o niskich kwalifikacjach
– min. 43% uczestników nie kwalifikujących się do żadnej z powyżej wymienionych grup docelowych
UCZESTNICY
DO KOGO KIERUJEMY WSPARCIE
Uczestnikiem projektu może zostać osoba:
– zamieszkująca na terenie Gminy Dębnica Kaszubska w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego
– w wieku od 15 do 29 lat
– długotrwale bezrobotna tj. pozostająca bez pracy nieprzerwanie przez okres co najmniej 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu
– z niepełnosprawnościami (posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim i umiarkowanym)
– bierna zawodowo do 29 roku życia, która w danej chwili nie tworzy zasobów siły roboczej (nie pracuje i nie jest bezrobotna tzn. niezarejestrowana w PUP), która nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym oraz nie szkoli się (tj. nie uczestniczy lub nie uczestniczyła w szkoleniu finansowanym ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni przed przystąpieniem do projektu)
– o niskich kwalifikacjach, posiadająca wykształcenie na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.
WSPARCIE W RAMACH PROJEKTU
WSPARCIE JAKIE OFERUJEMY W RAMACH PROJEKTU:
– Doradztwo zawodowe
– Opiekę mentora
– Pośrednictwo pracy
– Szkolenia zawodowe
– Płatne staże,
– Zwrot kosztów dojazdu
– Pomoc w pozyskaniu atrakcyjnej pracy
SZKOLENIA
Tematyka szkoleń będzie wybrana zgodnie z predyspozycjami uczestnika.
Przykładowe tematy szkoleń zawodowych:
– Organizacja i logistyka gospodarki magazynowej
– Programowanie i obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie CNC z blokiem rysunku technicznego
– Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi mig/mag/tig
– Kadry i płace z elementami księgowości
REKRUTACJA
Rekrutacja prowadzona będzie na terenie Gminy Dębnica Kaszubska w sposób ciągły aż do zakwalifikowania planowanej liczby uczestników, nie dłużej jednak niż do 30 grudnia 2016 r.
Przewidujemy dwa etapy rekrutacji:
ETAP I – złożenie wypełnionych dokumentów zgłoszeniowych
ETAP II – rozmowa rekrutacyjna
Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie zachęcamy do kontaktu z kadrą projektu telefonicznie, mailowo, poprzez faks lub osobiście w Biurze Projektu.
Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością
Celem odpowiedniego przygotowania wsparcia w projekcie, np. spotkania rekrutacyjnego czy docelowo miejsca szkolenia, miejsca odbywania stażu i zapewnienia stosownego komfortu w przypadku, gdy w projekcie planuje wziąć udział osoba z niepełnosprawością, bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa telefonicznie pod nr 74/853 50 09, 74/660 65 15 lub elektronicznie na adres: dzierzoniow@jmm.net.pl, rekrutacja@siph.pl
Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością
Celem odpowiedniego przygotowania wsparcia w projekcie, np. spotkania rekrutacyjnego czy docelowo miejsca szkolenia, miejsca odbywania stażu i zapewnienia stosownego komfortu w przypadku, gdy w projekcie planuje wziąć udział osoba z niepełnosprawością, bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa telefonicznie pod nr 74/853 50 09, 74/660 65 15 lub elektronicznie na adres: dzierzoniow@jmm.net.pl, rekrutacja@siph.pl
DOKUMENTY
Zgłoszenie do udziału w projekcie następuje na podstawie wypełnionych czytelnie i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych.
– wypełniony i podpisany FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
– test kwalifikacji określający predyspozycje zawodowe
– urzędowe zaświadczenia (potwierdzenie m.in. statusu osoby niepełnosprawnej)
– podpisane oświadczenia projektowe
Dokumentację zgłoszeniową kandydaci składają w oryginale w jednym egzemplarzu osobiście w Biurze Projektu, listownie pocztą na adres Biura Projektu lub z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pocztą elektroniczną.
AKTUALNOŚCI
DOKUMENTY
LIDER PROJEKTU

PARTNERZY PROJEKTU

KONTAKT
Siedziba JMM Lewandowski
Os. Jana III Sobieskiego 37/21
60-688 Poznań
Email: biuro@jmm.net.pl
Telefon: 603-419-300; 660-713-090
Faks: (0-61) 622-71-73
http://jmm.net.pl
NIP: 821-106-02-91
REGON: 300838403