ZAŁÓŻ WŁASNĄ FIRMĘ


Każdego roku około 350 tys. Polaków decyduje się założyć własną firmę. Zamiast narzekać na kiepską pracę lub jej brak, biorą sprawy w swoje ręce. Większość z nich pierwsze biznesowe kroki finansuje z własnych oszczędności lub pieniędzy pożyczonych od rodziny i znajomych. Niektórym w starcie pomagają dotacje, sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. W 2017 roku dla minimum 56 osób planujących założenie działalności gospodarczej pomożemy my J . Jeśli chcesz wiedzieć więcej – zapraszamy na stronę projektu www.jmm.net.pl/klasabiznes

 

JMM Mariusz Lewandowski w partnerstwie z firmą Pegaz Group Sp. z o.o. oraz Gminą Dębnica Kaszubska realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 ZAPRASZAMY DO KLASY BIZNES!

 

Od 4 stycznia do 18 stycznia 2017 r. prowadzimy wśród pozostających bez pracy mieszkańców gmin Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Potęgowo nabór chętnych, do założenia własnej działalności. Kryteria udziału w projekcie, dokumentacja zgłoszeniowa – do pobrania na stronie projektu www.jmm.net.pl/klasabiznes .

 

Dotacje na zakładanie własnej firmy przyznawane będą „w pakiecie”. Po zidentyfikowaniu indywidualnych potrzeb osób ubiegających się o wsparcie, proponowane są kursy i szkolenia przygotowujące do prowadzenia działalności gospodarczej. Na podstawie wniosku, który w dużym stopniu jest po prostu biznes planem, projektom dobrze rokującym przyznawane są bezzwrotne dotacje, za które można zrealizować pierwsze inwestycje. Z reguły wyniosą one do ok. 23 tys. zł. W uzasadnionych przypadkach oferowane jest również tzw. wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności np. w formie pokrycia części kosztów stałych, czy wsparcia specjalistycznego (doradztwa i opieki mentorskiej dla młodych przedsiębiorców).

Decydując się na skorzystanie z dotacji na założenie firmy trzeba mieć świadomość, że zaplanowane inwestycje trzeba będzie zrealizować, a firma nie może zostać zamknięta przed upływem wymaganego terminu, który wynosi jeden rok. Gdyby więc pomysł na biznes okazał się niewypałem, zamykając firmę przed upłynięciem wymaganego okresu trzeba będzie zwrócić dotację wraz z odsetkami.

Skip to content