Z POWER-em do pracy!
Opis projektu
Rekrutacja do Projektu jest prowadzona od 1 stycznia 2022 r. do 31.01.2023 r.
Projekt realizowany przez PROJECTOR Marta Lewandowska w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Priorytet I. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego – na podstawie umowy z dnia 25 listopada 2021 r., nr POWR.01.02.01-08-0013/21-00 zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Zielonej Górze.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Województwo Lubuskie, powiaty: zielonogórski, świebodziński, nowosolski, żagański, żarski, krośnieński oraz miasto Zielona Góra.
Celem projektu jest aktywizacja zawodowa 100 osób w wieku 15-29 lat, zamieszkujących /uczących się na terenie 7 powiatów objętych projektem (Zielonej Góry, powiatu zielonogórskiego, żagańskiego, żarskiego, świebodzińskiego, nowosolskiego i krośnieńskiego) do 30.06.2023r.
Realizacja celu Projektu przyczyni się do zwiększenia możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia bez pracy.
REgulamin udziału do wykasowania
Do kogo kierujemy projekt
W projekcie mogą wziąć udział osoby spełniające łącznie następujące warunki:
- bierne zawodowo (w tym osoby z niepełnosprawnością), które jednocześnie nie pracują, nie kształcą się, ani nie szkolą (nie zarejestrowane w Urzędzie Pracy),
- zamieszkałe na terenie 7 powiatów wskazanych powyżej,
- w wieku od 15 do 29 lat.
Do udziału w projekcie nie możemy zakwalifikować osób, które:
- tym samym czasie są uczestnikiem innego projektu aktywizacji zawodowej współfinansowanego z EFS
- należeć do grupy docelowej określonej dla trybu konkursowego w poddz.1.3.1 POWER (szczegóły opisujemy w Regulaminie Projektu)
Wsparcie w ramach projektu
Zakres działań oraz formy wsparcia przewidziane w ramach realizacji projektu:
- identyfikacja potrzeb Uczestników projektu – opracowanie IPD (indywidualnego planu działania) dla każdego Uczestnika projektu, przez doradcę zawodowego
- pośrednictwo pracy
- staże zawodowe trwające minimum 3 miesiące
- stypendium stażowe – 1536,50 /mc,
- szkolenia zawodowe
- stypendium szkoleniowe – około 9 zł /h
- zwrot kosztów dojazdu dla uczestników dojeżdżających na staże i szkolenia zawodowe,
- zwrot kosztów opieki nad dzieckiem/dziećmi do 7 lat lub osobą zależną.
- wsparcie psychologiczne/mentorskie
- warsztaty interpersonalne
Harmonogram form wsparcia
Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością
Biuro projektu, siedziba Beneficjenta oraz wszystkie miejsca, w których udzielane jest wsparcie dla Uczestników Projektu jest w pełni dostosowane architektonicznie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Budynki posiadają stanowiska postojowe dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane na skraju zgrupowania pozostałych miejsc postojowych, wejścia do budynku znajdują się na poziomie terenu wokół budynku, nie ma progów ograniczających wjazd wózkiem inwalidzkim a szerokość drzwi wejściowych czy wind jest odpowiednia dla osób poruszających się wózkiem inwalidzkim. Na korytarzach nie ma wystających gablot, reklam, elementów dekoracji, które mogłyby być przeszkodą dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku zlokalizowane są 2 windy. W budynku znajdują się pomieszczenia higieniczno-sanitarne dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Dodatkowo istnieje możliwość uczestniczenia we wszystkich rodzajach wsparcia oferowanego w projekcie z psem asystującym.
Dla osób głuchych, niemych oraz głuchoniemych istnieje możliwość zapewnienia pomocy tłumacza języka migowego. Dodatkowo stosuje się uproszczone procedury administracyjne dostosowane poziomu zrozumiałego dla osób z wadą słuchu.
W przypadku występowania innych trudności, które uniemożliwiają dostęp do projektu lub specjalnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami, celem zapewnienia stosowanego komfortu prosimy o kontakt.
Komunikacja z potencjalnymi uczestnikami projektu jest możliwa przez następujące kanały komunikacji:
z wykorzystaniem telefonu 660713090 (również SMS);
e-mail: power@projector.net.pl.;
za pośrednictwem mediów społecznościowych:
oraz osobiście w Biurze Projektu w Zielonej Górze, ul. Bohaterów Westerplatte 11/203